Alsaker Fjordbruk
Annonsér på Tysnesbladet.no
Møt Tysnes
Bladet Tysnes
paper
Lokalavisa for Tysnes
Sundag 01.08.2010
Hei, Gjest
Talerøyret
Annonsar
Tysnes Kraftlag
Tysnes Breiband
Tysnes bolig
Tysnesdata
Chile trenger hjelp
Fylkesnes Bil
Lokale sider
Andre aviser
Portalar
RSS-kanalar
Papirutgåva
papirutgåva
Klikk på biletet for å kjøpa pdf-versjonen av papirutgåva.
PFU
Redaktørsegl

Ungdomsklubb på Tysnes

Dato 23. november, 2009 kl. 11:59:00
Tysnes Ungdomsråd samarbeider no med Tysnes Ungdomslag om å laga ein ungdomsklubb på Tysnes. Ungdomsklubben vil i hovudsak vere eit tilbod til ungdom under 18 år. Planane er store og sagnomsuste, men me treng hjelp for å finne ut kva aktivitetar og utstyr me skal kjøpe inn.

Me har planar om å kjøpe inn prosjektor og lerret, kanskje eit biljardbord også? Send inn forslag slik at klubben blir så bra som mogleg!

Hanne Hope
Leiar i ungdomsrådet
Kommentarar
Nyaste kommentaren er frå 2010.08.01 06:47:25
[1] [2] [3]
[2009.11.26 23:53:12] Publisert av Synnøve Hodneland
Foreslår at dere får på plass et øvingslokale slik at ungdom kan spille i band etter skoletid. Det hadde vært fint om det stod et trommesett der, og kanskje kan man skaffe til veie gitarforsterkere, keyboards osv. Tror dette kan være en positiv og miljøskapende aktivitet som trekker flere med i miljøet.
[2009.11.28 16:31:29] Publisert av Synnøve Hodneland
Det er helt ukjent for meg og mine musikkinteresserte tenåringsbarn at det er øvingslokaler til disposisjon i Grendatun. Jeg mener at man må få til aktivitet der ungdommen allerede er. Ungdomsskolen ligger i Våge, og etter skoletid er det lite stress å rusle bort til Vonheim for sosialt treff. Etterpå kan de reise hjem med 16-bussen som går til de fleste avkroker i kommunen vår. Et klubblokale med øvingsrom vil bli mindre brukt dersom ungdommene må flytte seg med buss enda en gang i løpet av dagen. Utfordringen blir å skape et inkluderende og kreativt miljø, og jeg mener det må voksne inn for å skape en trygg ramme.
[2009.11.28 17:31:29] Publisert av Hanne Hope
Ungdomsklubben blir lagt i Våge etter at Tysnes ungdomslag tok kontakt med oss då dei var interessert i eit samarbeid. Oppussinga står ungdomslaget for, me står for kjøp av utstyr som skal brukast i ungdomsklubben. Det er leit at du blir skuffa over tiltaka våre, spesielt før du ser om dei har positivt resultat eller ei. Eg kan likevel betrygge deg med at dei økonomiske ressursane våre vil bli brukt på den måten me føler er mest tenleg for ungdom i Tysnes kommune. Det skjer uavhengig av lokalitet, me er tross alt ein kommune. Dersom du har forslag til aktivitetar i Grendatun, blir det mottatt med takk.

Poenget til Synnøve Hodneland er eg veldig enig i, det er viktig at me møter ungdommen der dei er. Ideen om øvingslokale var flott, det skal eg ta vidare i rådet. Flott om andre også kan gje sine innspel.

Hanne Hope
[2009.11.30 09:45:47] Publisert av Helge Ingebrigtsen
S. Hodneland har et konstuktivt og godt innlegg. Ungdomsrådet og ungdomsklubben fortjener ros og all den støtte vi som foreldre kan gi dem både før og etter en oppstart i Våge. Tilbudet i Tysneshallen er unikt godt, men en ungdomsklubb der alle under 18 år kan møtes i et trygt og kreativt miljø hvor ungdommene selv kan utfolde seg og påvirke hverandre til engasjement og et ønske om å delta i aktiviteter etter skoletid, er i høyeste grad noe som vil styrke til samhold blandt de unge på øya.
Musikk, dans, teater, sjakk/kort/spill,et sted der alle kan finne seg til rette ut fra egne forutsetninger og gjerne få impulser og interesse for nye ting vil bli et resultat. Ikke minst vil det være et sted for sosial tilpasning og oppbyggende fellesskap.
Stå på jenter og gutter, behold fokus på mål og resultat. Ikke la dere påvirke av hva tilfeldige voksne måtte mene om eventuelle tilbud som finnes på øya forøvrig. Her er det dere som bestemmer løpet.
[2010.07.20 15:31:31] Publisert av folcklord
kdacEF <a href="http://hluqjwjvstsf.com/">hluqjwjvstsf</a>, ckrazuoyavye, [link=http://jvbkpazuqhgf.com/]jvbkpazuqhgf[/link], http://sdwdjahuzxpd.com/
[2010.07.22 08:34:25] Publisert av folcklord
[2010.07.22 10:39:21] Publisert av folcklord
[2010.07.22 18:34:47] Publisert av folcklord
[2010.07.23 03:31:12] Publisert av folcklord
[2010.07.23 05:57:23] Publisert av folcklord
[1] [2] [3]
Skriv kommentar
Du må logga inn for å leggja inn kommentarar.
Lesarbilete
gamlafuru.jpg
Spørjeundersøking
Er halvmaraton under Tysnesfest ein god idé?
Røyster i alt: 131
Eldre spørjeundersøkingar
Tysnes nett no
Slik ser det ut på ferjeleiet i Våge:Webcam i VågeKlikk på biletet for større versjon.
Biletet er overført av Tysnes Breiband.
Sommaravis
Abonnement